V Karviné vzniká první soukromá základní škola

Karviná bude mít první soukromou základní školu. Vznikne v prostorách bývalého Janečkova mlýna v Karviné-Fryštátě. První žáčci by mohli nastoupit již v nastávajících školním roce, od letošního září. Redakci o tom informovala zakladatelka školy Lucie Galuszka Malyszová. Dveře mají otevřené i děti rodičů, kteří plánují takzvanou domácí, neboli individuální výuku. Zřizovatelka školy totiž slibuje zcela jiný přístup k výuce, než nabízí současný systém státního školství.

“Open school Karviná v tuto chvíli přijímá děti do 1. ročníku,” říká zakladatelka školy s tím, že současně se na tento měsíc chystá den otevřených dveří. “Stavte se 20. března 2024 od 16 hodin do sídla školy – budovy bývalého Janečkova mlýna v Karviné-Fryštátě. Nahlédněte do učeben a získejte veškeré potřebné informace,” láká případné zájemce škola.

Zdraví, zdravý životní styl a efektivní výuka

Zakladatelka školy Lucie Galuszka Malyszová.

To je základ, na kterém chce soukromá škola stavět.

“Z každého funkčního systému vybíráme to nejlepší a tvoříme unikátní vzdělávací systém. Vycházíme ze základů Montessori pedagogiky, inspirujeme se finským vzdělávacím systémem a aplikujeme systém STEM. Angličtina bude součástí každodenní komunikace. Učíme se prožitkem, hlavně na reálných příkladech z praxe. V rámci budovy mlýna budeme využívat učebnu lego robotiky. Co je ale stěžejním, tak je pohyb. Chceme s dětmi trávit co nejvíce času venku. K dispozici máme totiž dva přilehlé parky – Park Boženy Němcové včetně areálu Lodiček a Lázeňský park. Oba jsou nádherné a mají nespočet možností využití. Proto jsme zvolili nádhernou historickou budovu mlýna. A hlavně! Chceme vytvořit školu, kam chodí děti rády a baví je to! Moc se na to těšíme a uděláme všechno proto, aby se Karviná stala jedničkou v oblasti vzdělávání. Rodí se tady tolik talentovaných mladých lidí, že je škoda je nepodporovat a nerozvíjet,” vysvětluje Lucie Galuszka Malyszová s tím, že další informace se budou postupně objevovat na webu školy na adrese www.open-school-karvina.cz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient