Naučte se pracovat s AI nebo dělat webové stránky za zlomek ceny

V Karviné mají lidé nyní výjimečnou příležitost naučit se pracovat s umělou inteligencí (AI) nebo se věnovat tvorbě webových stránek za dotované ceny, a to vše díky finanční podpoře z evropských fondů. Úřad práce České republiky zpřístupnil širokou nabídku kurzů, které běžně stojí desítky tisíc korun, pro zaměstnané i nezaměstnané osoby za zlomek původní ceny. “Kurzy začínají od května, již nyní je na ně lze přihlašovat. Úřad práce pak má cca tři týdny na schválení dotace. Vše lze zařídit přes internet,” říká Michal Kubíček, lektor karvinských kurzů o umělé inteligenci a tvorbě www stránek.

Tato iniciativa je součástí snahy zvýšit digitální dovednosti české populace a umožnit tak lidem lepší uplatnění na trhu práce a otevřít dveře k novým kariérním příležitostem. Vzdělávací kurzy se zaměřují nejen na práci s AI a tvorbu webových stránek, ale i na psaní reklamních textů, PR, využití sociálních sítí pro podnikání, zahájení online podnikání, programování, základy kybernetické bezpečnosti a datové analýzy.

Proces schvalování dotací na tyto kurzy byl od března 2024 zjednodušen a urychlen, což znamená, že zájemci mají nyní jedinečnou šanci získat kvalitní vzdělání s minimálními náklady. Úřad práce hradí až 82 % celkové ceny kurzu, zatímco účastníci platí zbytek, což v praxi znamená, že ceny za kurz se pohybují v řádu jednoho až tří tisíc korun.

Kurzy se konají v Karviné a Ostravě, přičemž při dostatečném zájmu jsou možné i v jiných lokalitách. Nabídka zahrnuje například 16hodinový kurz využití umělé inteligence, který poskytuje komplexní přehled o AI, včetně práce s textovými nástroji typu ChatGPT od OpenAI, nebo kurz tvorby webových stránek na WordPressu, který učí, jak vytvářet, spravovat a optimalizovat webové stránky pro různé účely. Více informací najdete na stránce https://mediatoring.cz/kurzy/.

Tato výjimečná nabídka je otevřena všem, kteří mají zájem rozšířit své digitální dovednosti a otevřít si tak nové možnosti v digitálním světě. Přihlášení na kurzy je možné nejpozději 30 dní před jejich zahájením, což dává zájemcům dostatek času na registraci. Neztrácejte čas a využijte této jedinečné příležitosti ke vzdělání za zvýhodněných podmínek.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient