Třetí síla ságy o šikmém kostelu vyjde v dubnu

Kdy vyjde třetí díl Šikmého kostela? Na tuto otázku odpověděla na svém profilu na sociálních sítích populární spisovatelka Karin Lednická. Kniha vyjde 18. dubna 2024.

“Já vím, trvalo mi to. Tahle kniha je pointou; k jejímu hlavnímu sdělení celá trilogie směřovala. A když jsem ji teď při korekturách znovu a znovu četla, s úlevou jsem si uvědomila: ano, tohle jsem chtěla říct,” říká autorka s tím, že napsat třetí díl bylo nejtěžší.

“Uplynulý rok jsem strávila v padesátých letech: psací stůl jsem měla obložený historickými dokumenty z let 1945 až 1961, na liště v počítači dobový tisk, v notesech vzpomínky pamětníků… a občas z toho na mě padala taková tíseň, že jsem načas musela přestat psát (i proto to tak dlouho trvalo),” dodává Lednická.

Děj bezprostředně navazuje tam, kde ve druhém díle skončil, tedy v červnu 1945, a doplyne do dnů krátce před důlní tragédií na Dukle v červenci 1961. Znovu se setkáte se všemi postavami; na vaše četná přání bude tentokrát kniha vybavena rodovou tabulkou.

Jak dlouho trvá, než člověk přijde o iluze? Tím déle, oč horoucněji se k nim upínal. Možná začne váhat při prvních soudružských podlostech, možná prozře až poté, co kvůli zběsilému plnění plánu začnou umírat lidé a následný monstrproces přenese vinu na ty, kteří se nesmyslné honbě za tunami uhlí snažili zabránit. Pak už bude záležet jen na něm, jestli zahořkne, uchýlí se k prospěchářství, anebo se pokusí znovu nalézt společnou řeč s těmi, kteří věděli (nebo přinejmenším tušili) od samého začátku.

z knihy

“Přidala jsem také dvě přílohy: jedna se jmenuje Lidé a obsahuje stručné životopisy a fotografie skutečných historických postav, které jsem zakomponovala do děje. Druhá příloha nese název Město a je obrazovým dokumentem zkázy původního města Karviná (tahle příloha se mohla klidně jmenovat Apokalypsa),” prozradila spisovatelka.

Knihu je možno předobjednat na www.karinlednicka.cz i s podpisem autorky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient