Za krádež šrotu v nouzovém stavu hrozí zlodějům až osm let

V pátek 10. dubna 2020 přijali karvinští policisté oznámení o vloupání do objektu na ulici Hlíny. Pracovník bezpečnostní agentury v objektu vyrušil a zadržel dva muže.  Přivolal policisty, kteří byli krátce po oznámení na místě. Obě osoby si převzali a ztotožnili –  jednalo se o dva muže ve věku 26 a 33 let.

Policisté ve spolupráci s kolegy ze speciální pořádkové jednotky zadržené převezli na obvodní oddělení a umístili do policejní cely k procesním úkonům. Ještě téhož dne policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování zahájil jejich trestní stíhání ze zločinu krádeže ve stádiu pokusu.  Je jim kladeno za vinu, že dne 10. 4. 2020 měli překonat oplocení firmy a vniknout násilím do objektu. Zde si měli připravit k odcizení pytel s armaturou.  Ke svému protiprávnímu jednání uvedli, že si chtěli touto cestou obstarat finanční prostředky.

Policisté dále zjistili, že se měli dopustit o několik dní dříve podobného pokusu vloupání do objektu bývalé firmy, jen v jiné části Karviné, konkrétně v Hranicích. I za tento skutek byli nyní obviněni.

Jelikož se měli dopustit uvedeného jednání v době nouzového stavu, hrozí jim trest odnětí svobody až do výše osmi let. Mladší z obviněných byl v minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzen k nepodmíněnému trestu. Policejní komisař dnes podal podnět k návrhu na jejich vzetí do vazby.

mjr. Bc. Pavla Jiroušková

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient