Karvinské Sluníčko vybírá peníze na novou dřevěnou hernu

Centrum pro rodinu Sluníčko vybírá peníze na novou hernu s vůní dřeva. Na uzavření sbírky zbývá už jen několik dní. Doposud se vybralo pouze šest tisíc korun. Náklady jsou přitom odhadnuty na 300 tísíc.

“Když máte malé dítě, je jeden den jako druhý. Jedním z malých vítězství dne může být to, že si své kafe stihnete vypít ještě teplé. Jinými slovy – rodičovství je krásné, ale má své náročné chvilky. Proto rodiče oceňují návštěvy míst, která jsou pro děti bezpečná a kde mohou vybít svou bezmeznou energii. S touto vizí provozujeme naši hernu již 17 let, kdy každoročně navštíví naši hernu průměrně 500 rodin,” říká Lenka Kalniková, ředitelka Centra pro rodinu Sluníčko, z.s.

Dlouhodobé fungování se podepsalo na vybavení herny a hračkách, proto by pracovníci Sluníčka hernu rádi zrekonstruovali a přiblížili ji požadavkům moderní doby. “Za hlavní materiál jsme proto zvolili přírodní materiály a dřevo.  Dřevěné hračky s sebou nesou spoustu výhod (vůně, trvanlivost, rozvoj dětské fantazie, bezpečí), ale také jednu nevýhodu – vyšší pořizovací cenu. Neobejdeme se proto bez Vaší podpory a ochoty pomoci. Zapojte se do naší myšlenky a vybudujme společně unikátní dřevěnou hernu v Karviné. Proměnu herny jsme vyčíslili na 300 000 Kč,” říká Kalniková.

Pro představu, co se dá za za příspěvky pořídit:

  • 1000 Kč – dřevěná duha nebo dřevěný vozík s kostkami
  • 5000 Kč – houpací prkno nebo žebřiny
  • 50 000 Kč – dřevěný domek se skluzavkou

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient