Kam na výlet na Severní Moravě a v okolí Karviné?

Ubytování na Severní Moravě není těžké najít. Nabízí mnoho chalup, chat, penzionů a hotelů, které si můžete vybrat. Popřípadě, pokud sháníte ubytování v Karviné, tak je zde také mnoho míst, kde přes noc můžete složit hlavu a další den můžete vyrazit objevovat nová místa.

Šikmý kostel sv. Petra z Alkantary

Známý svým odklonem od osy, ale také díky románu Karin Lednické Šikmý kostel. Církevní stavba postavena v roce 1736 v barokním slohu kvůli poddolování klesla o cca 37 metrů a její osa se vychýlila o 7°, což je zcela viditelné. Čeká vás tak zajímavý a jedinečný zážitek, kdy vejdete dovnitř, stojíte na rovné podlaze, ale stěny jsou šikmé, takže vám kostel navodí pocit, že byste se měli něčeho držet.

Kotulova dřevěnka v Havířově

Roubená dřevěnka pocházející z roku 1781 je nejstarší lidovou stavbou v oblasti a je spravována Muzeem Těšínska. Nabídne vám expozici lidového bydlení a zemědělství na přelomu 19. a 20. století. Můžete tak zde vidět dobový nábytek, nářadí na zpracování dřeva a keramické výrobky. Venku je pak zděná stodola a větrný mlýnek z 19. století, který je plně funkční. Krom této expozice Muzeum Těšínska nabízí u Kotulovy dřevěnky i různé akce pro děti i dospělé.

Zámky

  • Zámek Karviná – dnes stojí na místě původního hradu, na zámek byl přestavěn v 16. století a koncem 18. století dostal empírovou podobu, jakou známe dnes. Nabízí dva prohlídkové okruhy, taktéž si v něm můžete prohlédnout stálou expozici Národní galerie Praha, kde uvidíte české vrcholné umění z dob 19. a 20. století. Zámek je také propojen s gotickým kostelem Povýšení svatého Kříže.
  • Zámek Raduň – vystavěn na původní gotické tvrzi, přestavěn v 16. století a následně znovu přestavěn empírem v 19. století do dnešní podoby.
  • Zámek Kravaře – vystavěn v 17. století místo bývalé tvrze, mnohokrát přešel přestavbami, dokud v polovině 20. století úplně nevyhořel a následně byl také poničen bombardováním. Zámek je nyní zrekonstruován, uvnitř najdete Zámecké muzeum a můžete navštívit i zámeckou kapli a nádherný zámecký park.

Archeopark Chotěbuz

Rekonstrukce slovanského sídliště pocházející z 8. až 11. století je jedním z nejlépe dokumentovaných archeologických lokalit v České republice. Čeká vás zde několik obytných domů, menší výrobní objekty nebo železářská pec. Archeopark nabízí také muzejní budovu, kde na vás čeká interaktivní expozice, jež vám představí dějiny slovanského sídliště. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient