Karvinská hornická nemocnice obnoví činnost ambulancí a začne provádět i neakutní zákroky

Díky zlepšování epidemické situace se ambulance Karvinské hornické nemocnice postupně vrátí do plného provozu. Začátkem příštího týdne se začnou provádět také plánované operace, zatím však v omezené míře. Nemocnice totiž musí nadále zajišťovat potřebnou lůžkovou kapacitu pro pacienty s koronavirem.

Od čtvrtku 26. listopadu zahájí běžný provoz ortopedická a spondylochirugická ambulance, od pátku 27. listopadu se vrátí do normálu interní ambulance a postupně i všechny ostatní. Současně se
u pacientů začnou provádět předoperační vyšetření tak, aby se od pondělí 30. listopadu mohly uskutečňovat některé odložené operační zákroky. Nejvíce lékařských kapacit se však stále soustředí na akutní péči.

„V současnosti nadále hospitalizujeme covid pozitivní pacienty na standardním covidovém oddělení a také na JIP.  Zejména naše JIP je pod zvýšeným tlakem a je téměř neustále plná. Přestože nejsme oddělení ARO, máme trvale na umělé plicní ventilaci téměř polovinu hospitalizovaných pacientů. Covid negativní pacienty, kteří vyžadují intenzivní péči, nadále hospitalizujeme na JIP ortopedie a chirurgie páteře,“ popsal aktuální situaci ředitel Karvinské hornické nemocnice MUDr. Tomáš Canibal.

Nemocnice je schopna zahájit provádění plánovaných výkonů i přes to, že podstatná část jejího zdravotnického personálu nadále působí na covidové stanici a počet nakažených zdravotníků zůstává poměrně vysoký. „Vzhledem k tomu, že nemáme volná lůžka na JIP, však budeme schopni provádět pouze operace, které nevyžadují pobyt pacienta v pooperačním období na jednotce intenzivní péče,“ upřesnil ředitel nemocnice.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient